Καμπανιακός-Αχιλλέας Τριανδρίας 1-0

Το πολικό κρύο και ο δυνατός αέρας την ώρα του αγώνα δεν επέτρεψαν στις δύο ομάδες να αποδώσουν ποδόσφαιρο αξιώσεων Στο πρώτο ημίχρονο ο Καμπανιακός έχοντας και σαν σύμμαχο τον δυνατό αέρα είχε ολοκληρωτική κατοχή τις μπάλας οι ποδοσφαιριστές του έκαναν μεγάλη προσπάθεια να έχουν καλή κυκλοφορία δημιούργησαν ευκαιρίες , έβαλαν ένα καταπληκτικό γκολ με τον Κ.Σκόρδα έχασαν πέναλτι με τον Ραγκαβίνα(ψηλά άουτ). έχασαν δυο τετ α τετ με τον Τσαλώνη ,ενώ από την πλευρά των φιλοξενούμενων αρκέστηκαν στην μαζική άμυνα. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αχιλλέας έγινε πιο επικίνδυνος δημιούργησε φάσεις μπροστά στην εστία του Κελπέκη ενώ και ο Καμπανιακός ήταν επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις. Σε γενικές γραμμές το αποτέλεσμα κρίνετε δίκαιο και μ αυτή την νίκη πάτησε κορυφή ο Καμπανιακός. Φάσεις και γκολ Ο Σκόρδας έξω από την μεγάλη περιοχή εξαπολύει έναν κεραυνό και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0.
Βαθιά μπαλιά του Σιούνη ο Τσαλώνης μπαίνει με την μπάλα στην μεγάλη περιοχή ανατρέπεται από τον τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων και ο διαιτητής του αγώνα δείχνει το σημείο του πέναλτι. Ο Ραγκαβίνας εκτελεί και στέλνει την μπάλα απελπιστικά άουτ. Υποδειγματική αντεπίθεση του Καμπανιακού ο Τσαλώνης μόνος σε θέση τετ α τετ δεν καταφέρνει να σκοράρει (το αδύναμο σουτ μπλόκαρε ο τερματοφύλακας. Ωραίο γύρισμα του Τρικαλινού ο Ραγκαβίνας δεν σκοράρει από ευνοϊκή θέση. Αδράνεια τις άμυνας του Καμπανιακού από το ένα μέτρο δεν ισοφαρίζει ο Αχιλλέας. Πέναλτι ζητούν οι φιλοξενούμενοι στο 78΄. Κορυφαίος του παιχνιδιού ο ΣΤΕΛΙΟΣ ΣΙΟΥΝΗΣ Τέλος του αγώνα τελικό 1-0. Σχόλιο του Kampania Sports:Ενδιαφέρον παιχνίδι παρά τις άσχημες καιρικές συνθήκες δίνουμε συγχαρητήρια σε όλους τους ποδοσφαιριστές για το καθαρό παιχνίδι τους και για την προσπάθεια που έκαναν. Μετά το παιχνίδι ο σκόρερ του μοναδικού τέρματος δήλωσε στο KAMPANIA SPORTS: ΚΩΣΤΑΣ ΣΚΟΡΔΑΣ: Ήταν ένα ματς με κακές καιρικές συνθήκες,στο πρώτο ημίχρονο που ο αέρας ήταν με το μέρος μας ήμασταν κυρίαρχοι του παιχνιδιού με αρκετές ευκαιρίες ενα γκολ και ένα χαμένο πέναλτι. Στο δεύτερο ο αέρας δυνάμωσε δεν παίχτηκε καθόλου καλό ποδόσφαιρο με αποτέλεσμα να κοιτάξουμε να κρατήσουμε το σκορ. Είμαστε χαρούμενοι που πήραμε τους τρεις βαθμούς τις νίκης. Από τους διακριθέντες του αγώνα ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΔΟΥΡΜΟΥΣΗΣ μας είπε:Στο πρώτο ημίχρονο μπήκαμε δυνατά για να τελειώσουμε το παιχνίδι και αδικούμαστε από το 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο παρά τις κακές καιρικές συνθήκες ήμασταν συγκεντρωμένοι μας πίεσε ο αντίπαλος αλλά καταφέραμε και πήραμε τους τρεις βαθμούς που ήταν και ο στόχος μας. ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ: Κελπέκης, Δουρμούσης, Τρικαλινός (70΄ Αβραμόπουλος), Σιούνης, Γαβανάς, Ρακαβίνας, Σκόρδας (89΄ Μεσιάρης Μ.), Ελευθεριάδης, Υψηλός, Τσαλώνης (84΄ Μεσιάρης Α.), Παπαγαθονίκου. ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ: Αρβανιτάκης, Μέτσιος, Χαρίσης, Κουτίνης, Παπαδόπουλος, Τσακαλίδης (82΄ Μακρής), Τσίγγος (46΄ Μυλωνάς), Δημογκίκας, Ξανθόπουλος, Βογιατζής, Σιώλας (46΄ Χαλκιάς). Δείτε τις καλύτερες στιγμές του αγώνα.