Καμπανιακός-Ηρακλής Αμπελοκήπων 1-0

Σπουδαίο παιχνίδι παιχνίδι στην Χαλάστρα μεταξύ του τοπικού Καμπανιακού δεύτερος στην βαθμολογία και του πρωτοπόρου Ηρακλή Αμπελοκήπων. Έγινε ένα παιχνίδι που κράτησε ζωντανό το ενδιαφέρον των πολλών φιλάθλων μέχρι και το τελευταίο λεπτό. Το μοναδικό τέρμα του παιχνιδιού πέτυχε ο Τσαλώνης μετά από ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα Αθανασιάδη. Στο πρώτο ημίχρονο πέρα απο το γκολ του Καμπανιακού είδαμε ένα παιχνίδι χωρίς πολλές φάσεις με τις ομάδες να προσπαθούν να επιβάλουν το παιχνίδι τους . Στο δεύτερο ημίχρονο έχοντας αντίθετο τον δυνατό αέρα ο Καμπανιακός ήταν καταιγιστικός. Παίζοντας έτσι όπως θέλουν να τον βλέπουν οι φίλαθλοί του έκλεισε τον Ηρακλή στο μισό γήπεδο αλλά έχανε την μια ευκαιρία μετά την άλλη. Τελικό αποτέλεσμα 1-0. Κορυφαίος του παιχνιδιού:B.Αβραμόπουλος Σχόλιο του kampania sports: Ούτε ο δυνατός άνεμος εμπόδισε τον Καμπανιακό να ξεδιπλώσει μερικές από τις αρετές που έχει σαν ομάδα. Ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές του Καμπανιακού αν στην τελική προσπάθεια ήταν πιο προσεκτικοί το σκορ θα ήταν πολύ μεγαλύτερο. Ο Ηρακλής μόνο στα πρώτα 20' έκανε αισθητή την παρουσία του.Δίκαιο πέρα για πέρα το αποτέλεσμα. Θα πούμε πολλά περισσότερα στην αυριανή εκπομπή στο Radio Digital στις 20:oo. Δείτε τα καλύτερα του παιχνιδιού
Καμπανιακός-Ηρακλης Αμπελοκήπων 1-0 από kampaniasports