Καμπανιακός-Θύελλα Φιλώτα 3-0

kampaniasports.gr
Στο τελευταίο του εντός έδρας για την φετινή σαιζόν παίζοντας και με πολλές απουσίες ο Καμπανιακός κέρδισε την Θύελλα Φιλώτα με σκορ 3-0.Το 0-0 στο πρώτο ημίχρονο μαρτυρά ότι
δεν έγινε καλό παιχνίδι ενώ αντίθετα στο δεύτερο μέρος έγινε το ματς πιο γρήγορο, έγιναν ευκαιρίες και κλασσικές μάλιστα από την πλευρά των γηπεδούχων,οι οποίοι αφού προηγήθηκαν στο 48΄με κεφαλιά του Παπάζη ανέβασαν την απόδοσή τους και πέτυχαν άλλα δυο γκολ στο 81΄με κεφαλιά του Ραγκαβίνα και στο 90΄με ωραίο πλασέ του Σαρίδη.
Τελικό αποτέλεσμα στην Χαλάστρα 3-0 με τον Καμπανιακό να κάνει στο δεύτερο ημίχρονο πολύ καλή εμφάνιση και να φτάνει σε άνετη νίκη.
Από την πλευρά των φιλοξενούμενων που στην πρώτη τους συμμετοχή στην γ΄Εθνική μπορούμε να πούμε ότι πρόκειται για μια καλά οργανωμένη ομάδα με καλούς ποδοσφαιριστές στο ρόστερ της και δίκαια κέρδισε την παραμονή στην κατηγορία.
Καμπανιακός:Κηπουρός,Φοιτάς,Τρικαλινός,Παπάζης,Ραγκαβίνας,Βαρότσης,Υψηλός,Αντωνιάδης,Χρήστου,Κουντουράς,Προβατίδης.Επαιξαν Τσακίρης,Σιδηρόπουλος,Σαρίδης.
ΘύελλαΦιλώτα:Αμπατζίδης,ΣιδηρόπουλοςΓ.,Κιοσκερίδης,Μπαμπάρης,Κλάζογλου,Μισαηλίδης,Χαιτίδης,Σιδηρόπουλος Χ,Ζηβίνιος,Θεοδωρούδης,Μαρκόπουλος.Επαιξαν Μουρατίσης,Ανδρεάδης,Βλαδίκας.