Κοζάνη-Καμπανιακός 4-3

Ρεπορτάζ από το kampaniasports.
kampaniasports.grΌταν δέχεσαι τεσσάρα από μία από της χειρότερες επιθέσεις του ομίλου,και εσύ έχεις την καλύτερη άμυνα τότε δεν μπορείς να έχεις απαιτήσεις από το παιχνίδι. Στην Κοζάνη ο Καμπανιακός γνώρισε βαριά ήττα από την τοπική ομάδα αν και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου ήταν μπροστά στο σκορ.
Εξέλιξη του παιχνιδιού.
1’ (ΓΚΟΛ 1-0, Τάχιας) Εκτέλεση φάουλ από τον Τσικόπουλο, ο Τάχιας θα πιάσει την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα
8’ Ο Χαματάϊ θα κλέψει την μπάλα, θα σουτάρει αλλά ο Κηπουρός θα αποκρούσει
12’ Δυνατό σουτ από τον Βούζα, η μπάλα κοντράρει στον Τραυλό και περνάει ελάχιστα κόρνερ
43’ (ΓΚΟΛ 1-1, Ρακαβίνας) Ο Toporov θα εκτελέσει το φάουλ με τον Ρακαβίνα να πιάνει την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα
45’ (ΓΚΟΛ 1-2, Βούζας) Ο Βούζας θα δεχτεί την μπάλα μέσα στην περιοχή, θα σουτάρει συρτά, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα
58’ Σέντρα από τον Τραυλό, κεφαλιά ο Αλιατίδης πάνω στην γραμμή διώχνει ο Κηπουρός
62’ (ΓΚΟΛ 2-2, Τραυλός) Ο Τραυλός θα πάρει την μπάλα από το κέντρο, θα περάσει όποιον βρει μπροστά του, θα σουτάρει βάζοντας ένα πανέμορφο γκολ
65’ Σέντρα από τον Σαπανίδη, κεφαλιά από τον Χρήστους, μπλοκάρει ο Νομικός
67’ Απευθείας φάουλ από τον Τραυλό, μπλοκάρει ο Κηπουρός
73’ (ΓΚΟΛ 3-2, Παπαδόπουλος) Ο Χαματάϊ θα σεντράρει για τον Παπαδόπουλο, ο οποίος με κεφαλιά ψαράκι θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα
78’ (ΓΚΟΛ 4-2, Βουτσιώτης) Ο Χαματάϊ θα βγει στην αντεπίθεση, θα πασάρει τον Βουτσιώτη, ο οποίος θα περάσει και τον Κηπουρο και θα σκοράρει

86’ (ΓΚΟΛ 4-3, Ρακαβίνας) Ο Ρακαβίνας με δυνατό ευθύβολο σουτ θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα σημειώνοντας ένα όμορφο τέρμα