kampaniasports.grΚαλησπέρα φίλοι και φίλες μαζί θα παρακολουθήσουμε της καλύτερες στιγμές του παιχνιδιού Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Καμπανιακός.

Έναρξη των παιχνιδιών.

Οι ενδεκάδες¨
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ: Καλαιτζίδης, Θάνος, Κατρανίτσας,Τορομανίδης, Πελτεκης, Παρασκευάς, Δουπας, Θεοδωράκης, Συμιτζάκης, Γωνιάδης, Γκαιδατζής
 ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ:Κηπουρός, Γαβανάς, Αλμπανης, Δουρμούζης, Ρακαβίνας, Πάλλας, Σταυρόπουλος,  Μπάλιος, Τοντόροβ, Σαπανίδης, Κουντουράς.
Συμπληρώθηκε το πρώτο 10λεπτο με της ομάδες να προσπαθούν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους
Άνοιξε το σκορ στην Καβάλα η τοπική ομάδα με γκολ του Γιαλαμή προηγείται του Ηρακλή Αμπελοκήπων με 1-0.
Ο Νέστος Χρυσούπολης με γκολ του Δεσύλλα προηγείται μέσα στο Σουφλί με 0-1 στο 18λεπτό.
Στο 22λεπτό 0-2 για τον Νέστο με τον Κούτεφ.
Παραμένει το 0-0 στην Αλεξανδρούπολη στο 24λεπτο.
0-3 ο Νέστος και πάλι με τον Κούτεφ στο 25λεπτο.
Μοιρασμένο το παιχνίδι στην Αλεξανδρούπολη χωρίς ιδιαίτερες φάσεις μπροστά στις δυο εστίες.
ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛ:ο Καμπανιακός 0-1
Ο Σταυρόπουλος μπήκε στην μεγάλη περιοχή ανατρέπεται από τον Πελτέκη  και ο διαιτητής δείχνει το σημείο του πέναλτι.
Ο Νίκος Κουντουράς στέλνει την μπάλα στα δίχτυα γκολ για τον Καμπανιακό στο 40λεπτό.
Ο Ζυγκερίδης μειώνει σε 1-3 για τον Εβρο Σουφλίου.
Ημίχρονο στην Αλεξανδρούπολη Εθνικός-Καμπανιακός 0-1 με της δυο ομάδες να έχουν πεντάλεπτα εν αλλάξ στην κυκλοφορία της μπάλας.
Αποτελέσματα ημιχρόνου του 1ου ομίλου

Εορδαϊκός-Απόλλων Κρύας Βρύσης  0-0
Καβάλα-Ηρακλής Αμπελοκήπων  1-0
Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Καμπανιακός  0-1
Άρης-Εθνικός Αγιονερίου  0-0
FC Σέρρες-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος  0-3 α.α.
Κοζάνη-Θύελλα Φιλώτα  1-0
Έβρος Σουφλίου-Νέστος Χρυσούπολης  0-3
Απόλλων Καλαμαριάς-Δόξα Δράμας  0-0

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
Δυνατές μονομαχίες στην Αλεξανδρούπολη με τον Καμπανιακό να είναι μπροστά στο σκορ στο 55λεπτό.
Ευκαιρία για τον Εθνικό με τον Πελτέκη το σουτ από κοντά πέρασε άουτ στο 58λεπτο.
Ο Νέστος πετυχαίνει το 4ο γκολ στο Σουφλί και προηγείται με 1-4.
1-5 στο Σουφλί ο Νέστος Χρυσούπολης με τον Γκατζολάρι.
Παραμένει το 0-1 στην Αλεξανδρούπολη.
Ευκαιρία χαμένη με τον Γωνιάδη για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης μπλοκάρει ο Κηπουρός.
Με τον Μπάλιο απείλησε ο Καμπανιακός.
Ανεβάζει την πίεση ο Εθνικός με αντεπιθέσεις ο Καμπανιακός στα τελευταία λεπτά.
1-6 ο Νέστος στο Σουφλί με τον Μελισσόπουλο,
Τελευταίο 10λεπτο στην Αλεξανδρούπολη ο Καμπανιακός μπροστά στο σκορ με 0-1 με γκολ του Κουντουρά.
Στο 80λεπτό Αρης Εθνικός Αγιονερίου 0-0, Καλαμαριά Δόξα Δράμας 0-0 και Εορδαικός Κρύα Βρύση 0-0.
Στην Καβάλα η τοπική ομάδα στο 81λεπτό προηγείται του Ηρακλή Αμπελοκήπων με 2-0.
Τελευταία λεπτά στην Αλεξανδρούπολη ο Καμπανιακός μπροστά στο σκορ με 0-1.
Το Σουφλί μειώνει σε 2-6
Τελευταία 2 λεπτά στην Αλεξανδρούπολη ο Καμπανιακός δέχεται πίεση από τους γηπεδούχους.
Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για τον Σαπανίδη του Καμπανιακόυ.
Τεράστια νίκη του Καμπανιακού τελικό Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Καμπανιακός 0-1