Δόξα Δράμας-Καμπανιακός 2-1

kampaniasports.gr
Ρεπορτάζ από το kampaniasports.gr.Οι αναμετρήσεις της Δόξας με τον Καμπανιακό έχουν πάντα ενδιαφέρον.Στο σημερινό παιχνίδι οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αιφνιδιάσουν τους Χαλαστρινούς πρεσάροντας σ όλο το γήπεδο,
να φτάνουν με αξιώσεις μπροστά στην εστία του Κηπουρού χωρίς όμως να απειλήσουν ουσιαστικά.
Όσο η ώρα περνούσε ο Καμπανιακός βρήκε τα πατήματά του στον αγωνιστικό χώρο και χάνει μοναδική ευκαιρία με τον Πάλλα όταν το σουτ του τελευταίου πέρασε ξυστά από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Μένκα.
Στο 40΄ο Αλμπάνης δέχεται δεύτερη κίτρινη κάρτα(πάρα πολύ αυστηρή) και οι φιλοξενούμενοι συνεχίζουν με 10 παίκτες.
Το ημίχρονο βρίσκει της δυο ομάδες ισόπαλες 0-0.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στο 52΄ η Δόξα ανοίγει το σκορ με κεφαλιά του Γαιδαρτζή ύστερα από εκτέλεση κόρνερ.
Πολύ καλός συνδυασμός των παικτών του Καμπανιακού βρίσκει τον Πάλλα σε θέση τετ α τετ το σουτ που επιχειρεί αποκρούει ο Μένκα.
Ανεβάζει στροφές ο Καμπανιακός παίζει καλό ποδόσφαιρο και φτάνει στην ισοφάριση με τον Χρήστου στο 61λεπτο.
Η φάση του αγώνα στο 82΄σε διεκδίκηση της μπάλας του Δουρμούζη με τον Γαιδαρτζή ο διαιτητής υποδεικνύει το σημείο του πέναλτι μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες των παικτών του Καμπανιακού.
Στο ίδιο λεπτό απ ευθείας κόκκινη στον TONDOROF για διαμαρτυρία και ο Καμπνιακός μένει με 9 παίκτες.
Ο Μακρόπουλος εκτελεί το πέναλτι αποκρούει ο Κηπουρός αλλά η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.
Πολλά παράπονα για την διαιτησία του Κου Σιμίδη του συνδέσμου Εβρου από τους φιλοξενούμενους.
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κώστας Βασιλακάκης): Μένκα, Ρεβυθόπουλος, Βιτλής (86’ Παπαζούδης), Χαριτωνίδης, Γκαρακλίδης, Κουμπρόγλου, Στόικος (67’ Μουτεσίδης), Γαϊδαρτζής, Παπαδόπουλος Μ. (46’ Ντος Σάντος), Μαρκόπουλος, Σπάσιτς.
ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ (Λεωνίδας Υφαντίδης): Κηπουρός, Κουντουράς (78’ Γαβανάς), Αλμπάνης, Δουρμούζης, Ρακαβίνας, Τοντόροφ, Σταυρόπουλος, Χατζόπουλος (88’ Μπάλιος), Πάλλας, Σαπανίδης (56’ Χρήστου), Προβατίδης.