latest

2-2 εντός με την Καρδία ο Καμπανιακός

kampaniakos-kardia
Φλύαρος και μακριά από τον καλό του εαυτό ο Καμπανιακός δεν κατάφερε να πάρει το τρίποντο στο εντός έδρας παιχνίδι με τον ΑΟ Καρδίας.
Οι φιλοξενούμενοι ευτύχισαν να προηγηθούν στην πρώτη τους επίθεση στα καρέ του Καμπανιακού με ενα πραγματικά πολύ όμορφο γκολ του Εμμανουηλίδη στο 10΄της συνάντησης.
Η απάντηση του Καμπανιακού ήταν άμεση αφού στο επόμενο λεπτό ο Μοσχάκης με σουτ από το ύψος της περιοχής έκανε το 1-1.
Στην συνέχεια η ομάδα μας είχε την υπεροχή,είχε δοκάρι σε κεφαλιά του Τάσσιου ωστόσο δεν έφτασε στο γκολ μέχρι την λήξη του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο μέρος ο Καμπανιακός κέρδισε πέναλτι σε χέρι αντιπάλου εντός περιοχής το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Χαλκιάς.
Φτάνουμε στο 81΄ όταν και πάλι ο Εμμανουηλίδης από κοντά ισοφαρίζει για την Καρδία.
Τελικό Καμπανιακός-ΑΟ Καρδίας 2-2.
Καμπανιακός:Σακελαρίου,Παπάζογλου,Αλμπάνης,ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΗΣ,Σιτσιάνης,ΜΟΣΧΑΚΗΣ,Ντάγκου,Τάσιος,Ιορδανίδης,Χαλκιάς,Μυλωνάς.
Αγωνίστηκαν σαν αλλαγές Κουντουράς,Τρικαλινός,Καραλιόλιος.