ΣΥΝΕΧΗΣ ΡΟΗ
latest

Καμπανιακός πέρασε με διπλό από την Σταυρούπολη 0-2

paylos-melas-kampaniakos-0-2
Επαγγελματική νίκη για την ομάδα μας που με δυο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο πήρε τρεις σημαντικούς βαθμούς.
Το πρώτο μέρος ήταν ένα κακό ημίχρονο χωρίς φάσεις και με της δυο ομάδες να προσπαθούν να επιβάλουν το παιχνίδι τους χωρίς να φτάνουν στην αντίπαλη εστία.
Στο δεύτερο μέρος όμως η ομάδα μας έπαιξε όπως πρέπει σε εκτός έδρας αγώνα και μάλιστα σε μια δύσκολη έδρα όπως αυτή του Παύλου Μελά και κατάφερε να πετύχει δυο γκολ.
Το πρώτο στο 73΄ όταν ο Νίκος Κουντουράς εκτέλεσε κόρνερ,ο Σιτσιάνης βρέθηκε στο ύψος της μεγάλης περιοχής και με ένα κεραυνό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν μετά το 0-1,αλλά οι αμυντικοί της ομάδος μας στάθηκαν στο ύψος τους.
Στο  90΄+ ο Τάσσιος έδωσε ασίστ στον Σαλπιγγίδη που δεν δυσκολεύτηκε να πετύχει το 0-2 σφραγίζοντας ένα μεγάλο διπλό.