ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
latest

Ξεκίνημα με 4αρα ο Καμπανιακός στο κύπελο

Καμπανιακός 2020-2021

Πρώτη εμφάνιση της ομάδας μας σε παιχνίδι κυπέλου με αντίπαλο τον Αξιό Ανατολικού και μετά από πολύ καλή εμφάνιση έφθασε στην νίκη με το ευρύ 0-4.

Ο χορός των γκολ άνοιξε πολύ νωρίς μόλις στο 3΄ όταν ο Σωτήρης Αυγέρος με πλασέ μέσα από την περιοχή νίκησε τον Γεωργόπουλο σημειώνοντας το πρώτο γκολ με την ομάδα μας.

Δυο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι στην πρώτη τους επίσκεψη στην περιοχή μας κέρδισαν πέναλτι.

Εκτέλεσε ο Ανδρεάδης αλλά ο Γιώτας ξέπεσε στην σωστή γωνία και απέκρουσε.
Ο Καμπανιακός ήταν κυρίαρχος του αγώνα δημιούργησε κάποιες καλές στιγμές αλλά το ημίχρονο τελείωσε με το 0-1.

Ιδια εικόνα και στο δεύτερο μέρος, κατοχή και καλή κυκλοφορία της μπάλας από την ομάδα μας αλλά πιο αποτελεσματική στο τελείωμα των φάσεων.

Ο Ρακαβίνας βρίσκει τον Μυλωνά σε πλεονεκτική θέση και αυτός δεν δυσκολεύεται να κάνει το 0-2.
0-3 με το πρώτο γκολ του Ξανθόπουλου αφού πέρασε και τον Γεωργόπουλο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

0-4 με τον Παπάζογλου με κοντινό πλασέ που ήταν και το τελικό σκορ.

Πολύ θετικά συμπεράσματα και πλήρης ικανοποίηση από την εμφάνιση του Καμπανιακού παρά της απουσίες που είχε σήμερα.

Ο Γιάννης Κερλίδης ξεκίνησε την ομάδα μας με τους Γιώτα,Κολέντση,Αλμπάνη,Χριστοδουλίδη,Σιτσιάνη,Αυγέρο,Ξανθόπουλο,Παπάζογλου,Ματζιούνη,Ρακαβίνα,Τάνγκου.