ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
latest

Νίκη με ανατροπή στο φιλικό με την Αγκαθιά

Κυριαρχικό ποδόσφαιρο έτσι όπως θέλει ο προπονητής μας έπαιξε σήμερα η ομάδα μας, αν και από το πρώτο κιόλας λεπτό οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με εκτέλεση πέναλτι(χέρι του Τάνγκου εντός περιοχής) ο Καμπανιακός πέρασε στην αντεπίθεση και ξεκίνησε την ανατροπή.

Στο 22΄ο Αυγέρος με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1.Ενώ μέχρι και την λήξη του ημιχρόνου ο Καμπανιακός ήταν αυτός που είχε περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια του παρά του ότι οι αντίπαλοι θα αγωνιστούν στην Γ Εθνική.

Στο 55΄ο Ξανθόπουλος ανατράπηκε εντός περιοχής κερδίζοντας πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος και διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Στην συνέχεια ο Γιάννης Κερλίδης αλλά και ο αντίπαλος προπονητής έκαναν πολλές αλλαγές με συνέπεια να μην δούμε καλό ποδόσφαιρο.

Σε γενικές γραμμές και παρά του ότι τα πόδια των ποδοσφαιριστών μας είναι βαριά από της σκληρές προπονήσεις για 60΄η ομάδα μας έδειξε καλά στοιχεία.

Επόμενο παιχνίδι την Κυριακή 27/09 στις 5 για το κύπελλο εντός έδρας με τον Αία Ευόσμου.

Καμπανιακός:Κελετζή,Παπάζογλου,Αλμπάνη,Χριστοδουλίδη,Σιτσιάνη,Αυγέρο,

Τάνγκου,ΠΙΕΡΣΗ,Ξανθόπουλο,Μοσχάκη,Πολίτη. Έπαιξαν σχεδόν όλοι που είχε στην διάθεσή του ο Γιάννης Κερλίδης.