ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Κ-16 Καμπανιακός ΝΠΣ Βέροια 2-1

Παίζοντας καταπληκτικό ποδόσφαιρο ιδιαίτερα στο 2ο ημίχρονο η Κ-16 Καμπανιακός κέρδισε με σκορ 2-1 την Βέροια στο Μυγδώνειο Αθλητικό Κέντρο.

Παρ όλο που βρέθηκαν πίσω στο σκορ (33' 0-1) οι παίκτες μας βρήκαν την δύναμη και με αντεπίθεση διαρκείας κατάφεραν να γυρίσουν το σκορ έχοντας απέναντί τους μια πολύ καλή ομάδα όπως είναι αυτή της Βέροιας.

Στο 40΄με σκόρερ τον Παπαδόπουλο οι δυο ομάδες πήγαν στην ανάπαυλα με το 1-1.

Το δεύτερο ημίχρονο ανήκει αποκλειστικά στους παίκτες μας, δημιούργησαν ευκαιρίες, και φτάνοντας στο 69΄ κέρδισαν πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ ο Παπαδόπουλος 2-1.
Δυο δοκάρια για την ομάδα μας στο 67 ' με τον Κοιμτζή και 75΄ με τον Μαρινάι.
Δυο ακόμη κλασσικές ευκαιρίες με τον Μαρινάι να βγαίνει σε θέση τετ α τετ χωρίς να πετύχει τέρμα.

Ιδιαίτερα στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μας έδειξε ότι δεν φοβάται ούτε ονόματα ούτε ομάδες.

Κ-16 ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ Προπονητής Χρήστος Αραμπατζούδης.

Δήμου Στάθης,Παπαδόπουλος,Κουκουρδής,Σκουλαριώτης,Τζιαντόπουλος,Μυγδαλιάς,Αναστασόπουλος,Σπανίδης,Βύζας,Κοιμτζής,Δήμου Φώτης,