ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Πέρασε με νίκη μέσα στον Εύοσμο ο Καμπανιακός

kampaniakos

Άλλο ένα σημαντικό διπλό πέτυχε εκτός έδρας η ομάδα μας με αντίπαλο την ΑΕ Ευόσμου. Ο Καμπανιακός από τα πρώτα λεπτά πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού, προσπάθησε να παίξει αλλά από την μια το πλαστικό ταρτάν(σε κακό χάλι)από την άλλη η μικρές διαστάσεις του γηπέδου δεν επέτρεψαν στους ποδοσφαιριστές μας να βγάλουν τον καλό τους εαυτό στο ματς.

Ύστερα από το 0-0 του πρώτου ημιχρόνου και μπροστά στην απειλή να χαθούν βαθμοί οι παίκτες μας ανέβασαν την απόδοσή τους και αρχίσαν να πολιορκούν την εστία του Μπαντή.

Ανατροπή του Τσίτα(πρώτη εμφάνιση) στο 74΄ και καταλογισμός πέναλτι από τον διαιτητή.

Εκτέλεσε εύστοχα ο Ξανθόπουλος για το 0-1.

Από ένα γέμισμα στην περιοχή μας ο Balliou με προβολή από κοντά κάνει το 1-1 στο 85΄.

Με μεγάλα αποθέματα δυνάμεων οι παίκτες μας δημιούργησαν φάσεις για το γκολ της νίκης στα λεπτά που απόμειναν και τελικά δικαιώθηκαν στο 2΄λεπτό των καθυστερήσεων με ένα εκπληκτικό γκολ σε δημιουργία.

Ο Ξανθόπουλος διεκδίκησε μια δυνατή πάσα από τον Ρακαβίνα( ξεκίνησε το  σπριντ 5 μέτρα πίσω από τον αντίπαλο αμυντικό)έγινε κάτοχος της μπάλας πλασάρει στον Τάνγκου  ο οποίος μπαίνει στην περιοχή και στην κατάλληλη στιγμή πασάρει στον επερχόμενο Ρακαβίνα ο οποίος σκοράρει για το τελικό 1-2.

ΑΕ Ευόσμου: ΜΠΑΝΤΗΣ,Ζουμπούλης,Παρούτογλου,BALLIOU,Κωτσιάς,Βουτσάς,Renato,ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ,