ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Πήρε το ντέρμπι ο Καμπανιακός 2-0 τον Ιωνικό

kampaniakos

Συνεχίζει στο ίδιο τέμπο ο πρωτοπόρος Καμπανιακός αυξάνοντας την βαθμολογική διαφορά από τον δεύτερο Ιωνικό.
Κυριαρχικό ποδόσφαιρο σε ένα ακόμη αγώνα  οι κόκκινοι με δυο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο έφτασαν στην νίκη.

Μόλις στο 2ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου ο Alti Kopaci εκτελεί κόρνερ από δεξιά η μπάλα φτάνει στον Προσκυνητόπουλο ο οποίος βρίσκει μέσα στην περιοχή τον ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ  και με κεφαλιά κάνει το 1-0.

Στο 90΄κλειδώνει την νίκη ο Ξανθόπουλος ο οποίος αξιοποίησε καταπληκτική πάσα του Ρακαβίνα.
Μένει ακόμη ένα παιχνίδι αυτό μέσα στην Ξυλούπολη για να κλείσει η κανονική διάρκεια του Πρωταθλήματος και να αρχίσουν τα play of.

Καμπανιακός: Νιάνιος,Προσκυνητόπουλος,Τάνγκου,Τσακίρης,Χριστοδουλίδης,Παπάζογλου,Aldi Kopaci,Ξανθόπουλος,Καρατζάογλου,Χαρίσης,Alex Kopaci.

Έπαιξαν Τσίτας, Ρακαβίνας, Δάλλας.

Ιωνικός: ΤΣΟΤΟΥΛΙΔΗΣ,Αbatzai,Μαργαρίτης,Κακοτρίχης,Λιόντας,Χ''Αντωνίου,Κατσαμακίδης,Τσακίρης,Koleci,Υψηλός,Murrja.