ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Πρεμιέρα με το δεξί για την Κ17

k17-kampaniakos

Με νίκη ξεκίνησε η Κ17 του Καμπανιακού επικρατώντας της αντίστοιχης του Ηρακλή Αμπελοκήπων με 1-4. Η ομάδα μας είχε από την αρχή τον έλεγχο του παιχνιδιού αλλά βρέθηκε πίσω στο σκορ, κόντρα στη ροή αγώνα, στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης μετά από ένα πολύ όμορφο σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, ίσως στη μοναδική αξιόλογη φάση των γηπεδούχων.

Το σκηνικό δεν άλλαξε με την ομάδα του Καμπανιακού να συνεχίζει να έχει την υπεροχή και να δημιουργεί καλές στιγμές στην αντίπαλη εστία αλλά η νευρικότητα στην τελική προσπάθεια στεκόταν εμπόδιο στο να έρθει η ισοφάριση. Προς το τέλος του ημιχρόνου ωστόσο αμυντικός του Ηρακλή Αμπελοκήπων υπέπεσε σε πέναλτι κάνοντας χέρι, πέναλτι που αξιοποίησε ο Ανέστης Παπαδόπουλος κάνοντας το 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του αγώνα παρέμεινε η ίδια με τους ποδοσφαιριστές μας να διατηρούν τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού και να κυκλοφορούν με περισσότερη ηρεμία την μπάλα. Αποτέλεσμα αυτής της καλής κυκλοφορίας και της πολύ καλής ομαδικής προσπάθειας ήταν τα δύο επόμενα γκολ από τον Εμπέογλου. Το σκορ έκλεισε ο Αναστασόπουλος με μια σέντρα σουτ η οποία αιφνιδίασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ο οποίος πραγματοποίησε μια εξαιρετική εμφάνιση.

Αγωνίστηκαν οι: Βασιάδης Γ, Σκουλαριώτης, Κουκουρδής, Αποστολίδης (70' Μερτζιάνης), Παπαδόπουλος (65' Βασιάδης Β), Μυγδαλιάς (40' Μπαρουτούδης), Ντάγκας, Καραμαυροδής, Αναστασόπουλος, Μυλωνάς, Εμπέογλου