ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Θετική Εικόνα από τα Τμήματα Υποδομής

kampaniakos

Με 2 νίκες και μία ισοπαλία εκτός έδρας συνεχίστηκε η 2η αγωνιστική για τα Τμήματα Υποδομής του Καμπανιακού στα πρωταθλήματα της ΕΠΣΜ.

Η Ομάδα της Κ16 διπλασίασε τις νίκες της στο πρωτάθλημα επικρατώντας με άνεση της Αθλητικής Εκπαίδευσης με σκορ 0-6. Οι ποδοσφαιριστές του Σωτήρη Αυγέρου δυσκολεύτηκαν να βρουν ανοιχτούς χώρους στο πρώτο 25λεπτο του παιχνιδιού καθώς ο αντίπαλος τους περίμενε στο μισό γήπεδο. Στο 26ο λεπτό όμως και μετά από μια όμορφη και καλά δουλεμένη ομαδική προσπάθεια κατάφεραν να σκοράρουν. Από κει και μετά ο αντίπαλος στην προσπάθειά του να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης άφησε ανοιχτούς χώρους κι οι παίχτες μας εκμεταλλευόμενοι την ποιότητά τους έδωσαν διαστάσεις στο σκορ.

Στα ίδια μήκη κύματος κύλησε κι ο αγώνας της Κ17 στο Μυγδόνιο Αθλητικό Κέντρο. Οι ποδοσφαιριστές του Χρήστου Σαρακατσιάνου πήραν τα ηνία του παιχνιδιού από την αρχή και δεν άφησαν κανένα περιθώριο σε αυτούς της ΑΕ Ευόσμου να πιστέψουν ότι θα φύγουν με κάτι θετικό. Παίζοντας όμορφο και συνδυαστικό ποδόσφαιρο έφτασαν στη δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα σε αντίστοιχα παιχνίδια επικρατώντας με 6-1.

Η ομάδα της Κ15 αγωνιζόμενη με αντίπαλο τον ΠΟΞ παρουσίασε μεγάλα σημάδια βελτίωσης σε σχέση με το προ δύο εβδομάδων παιχνίδι της και έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας από το πλαστικό των Αμπελοκήπων. Μάλιστα θα μπορούσε να αποσπάσει ακόμα και τους τρεις βαθμούς της νίκης αλλά κάποιες στιγμές αδράνειας που παρουσίασε στην αμυντική λειτουργία στοίχισαν και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 3-3. Το θετικό είναι η ανοδική πορεία της απόδοσης των ποδοσφαιριστών, αποτέλεσμα της καλής δουλειάς που γίνεται.