ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Καμπανιακός Β: Νίκη στο πρώτο εντός

kampaniakos-b

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και στα νικηφόρα αποτελέσματα έδωσε ο Καμπανιακός Β κερδίζοντας με 4-0 την Ομόνοια Σίνδου στο Μυγδόνιο Αθλητικό Κέντρο.

Συνδυάζοντας τον νεανικό ενθουσιασμό με την ποιότητα που διαθέτουν οι ποδοσφαιριστές των Στέφανου Δημητριάδη και Χάρη Σαββαΐδη έβαλαν από 2 γκολ σε κάθε ημίχρονο και δεν άφησαν τους παίχτες της Σίνδου περιθώρια να πιστέψουν ότι μπορούν να φύγουν με κάτι θετικό από το αποψινό παιχνίδι.

Η ομάδα μπήκε ιδιαίτερα συγκεντρωμένη και παρουσιάζοντας την ίδια συνοχή με τα προηγούμενα παιχνίδια πίεσε από την αρχή τον αντίπαλο της και δημιούργησε επικίνδυνες καταστάσεις από πολύ νωρίς χωρίς όμως οι τελικές προσπάθειες των Μητρούδη και Ζλάτκου να βρουν στόχο. Κάτι που έκανε στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης ο, μέχρι πρότινος παίχτης του Λεωνίδα Υφαντίδη, Ερίκος Ντότσι, που μεταγράφηκε την τελευταία μέρα της περιόδου στον Καμπανιακό, ο οποίος σουτάροντας έξω από τη μεγάλη περιοχή κι έχοντας τη βοήθεια της τύχης αφού η μπάλα κόντραρε έβαλε μπροστά την ομάδα του στο σκορ.

Τα τέρματα του Καμπανιακού διπλασίασε ο Λαδάς ο οποίος μετά από σέντρα του Μητρούδη κι ενώ η μπάλα πέρασε από πολλά πόδια πλάσαρε με ιδανικό τρόπο τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Η Ομόνοια απείλησε αποκλειστικά με στατικές φάσεις εκμεταλλευόμενη την υπέροχη που είχε στα ψηλά κορμιά κι έφτασε κοντά στο γκολ με την κεφαλιά του Τάσσιου η οποία πέρασε ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια του Βασιάδη.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε ιδανικά όταν σε ένα από τα pressing της ομάδας της Χαλάστρας ο Ντότσι εκμεταλλεύτηκε τα διαδοχικά λάθη των Σαπάνη και Ματζίρη και με πλασέ προ κενής εστίας διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα. Το σκορ έκλεισε στο 78' με παρόμοιο με το τρίτο γκολ τρόπο, όταν και πάλι πρεσάροντας αποτελεσματικά οι παίχτες του Καμπανιακού ανάγκασαν σε λάθος αυτούς της Ομόνοιας κι ο Ντότσι, παίρνοντας το ρόλο του δημιουργού αυτή τη φορά, σέρβιρε στον Σιδηρόπουλο ο οποίος με όμορφο πλασέ έγραψε το τελικό 4-0.

Αξιοσημείωτο είναι ότι στην αρχική ενδεκάδα του Καμπανιακού Β βρέθηκαν 4 παίχτες γεννηθέντες το 2006 ενώ στο 60' πέρασε στον αγωνιστικό χώρο ακόμα ένας.

Για τον Καμπανιακό αγωνίστηκαν οι: Βασιάδης, Παπαδόπουλος, Κοασίδης, Καλπακίδης, Τσιάνης, Παντελής (82' Μουλασιώτης), Ζλάτκος, Λαδάς, Μητρούδης (65' Σιδηρόπουλος), Ντότσι (82' Καράδαλης), Αλιμπαρούτης Μ. (Αλιμπαρούτης Γ.)