ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Πρώτη ήττα για τον Καμπανιακό Β

kampaniakos-b

Την πρώτη του ήττα στο φετινό πρωτάθλημα γνώρισε ο Καμπανιακός Β την Κυριακή το πρωί στο γήπεδο της Γέφυρας με σκορ 1-0. Οι νεαροί ποδοσφαιριστές δεν απέδωσαν επιθετικά το ποδόσφαιρο που είχαν παρουσιάσει στα προηγούμενα παιχνίδια μένοντας για πρώτη φορά άσφαιροι φέτος.

Σε ένα παιχνίδι που χαρακτηρίστηκε από τα πολύ δυνατά μαρκαρίσματα ιδιαίτερα της γηπεδούχου ομάδας και τις μονομαχίες, το θέαμα πέρασε σε δεύτερη μοίρα και οι καλές στιγμές μπροστά στις δύο εστίες ήταν ελάχιστες.

Το γκολ προήλθε στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου όταν μετά  από μια στατική φάση οι παίχτες της Γέφυρας εκμεταλλεύτηκαν την αμυντική αδράνεια αυτών του Καμπανιακού και αφού πήραν 2 διαδοχικές κεφαλιές κατάφεραν να προηγηθούν.

Από κει και μετά οι παίχτες των Στέφανου Δημητριάδη και Χάρη Σαββαΐδη πήραν μέτρα στο γήπεδο και προσπάθησαν να απειλήσουν αλλά παρότι είχαν την κατοχή της μπάλας, κάτι έλειπε πάντα από τις τελικές προσπάθειές τους.

Από την άλλη ο αντίπαλος, όπως ήταν φυσικό, προσπαθούσε να κόψει τον ρυθμό του παιχνιδιού είτε με σκόπιμες καθυστερήσεις είτε με το αντιαθλητικό του παιχνίδι, το οποίο του επιτράπηκε και από τον διαιτητή της αναμέτρησης καθώς η κίτρινη κάρτα για παίχτη του Μακεδονικού Γέφυρας έκανε την εμφάνιση της μόλις στο 90'.

Το τελικό σφύριγμα της αναμέτρησης βρήκε τη γηπεδούχο ομάδα να πανηγυρίζει μια σημαντική νίκη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος και τον Καμπανιακό Β να καλείται να διαχειριστεί το πρώτο αρνητικό αποτέλεσμα της σεζόν.